Sport Recreation and Martial Arts Component |
|||||
No. |
Code |
Course |
Trainer |
Phone No. |
Detail |
1 |
ES01403 |
Senamrobik |
Awina Kamis |
019-8200098 |
DKP 6 Saturday (9am-12pm) |
2 |
ES02203 |
Sukan Ragbi |
Dr. Hasnol Noordin |
019-3311277 |
Kompleks Sukan Saturday (9am-12pm) |
3 |
EW00703 |
Seni Bela Diri Shorinji Kempo |
Datu Maslan Datu Masri |
013-8817181 |
Royal Box, Dewan Canselor Saturday (9am-12pm) |
Art and Culture Component |
|||||
No. |
Code |
Course |
Trainer |
Phone No. |
Detail |
4 |
EA00403 |
Lakonan Teater |
Mazrona Kalinggalan |
013-5478584 |
DKP 7 Saturday (9am-12pm) |
5 |
EA01103 |
Penulisan Skrip Drama |
Rosli Sareya |
019-8081156 |
DKP 9 |
6 |
EA01603 |
Tarian Rakyat |
Marlena Jaafar |
016-8443535 |
Foyer, Dewan Canselor Saturday (9am-12pm) |
Leadership & Community Component |
|||||
No. |
Code |
Course |
Trainer |
Phone No. |
Detail |
7 |
EK00103 |
INTERIM (Sek. 1) |
Mohd Juhar Harun |
013-8553755 |
DKP 10 Sunday (9am-12pm) |
8 |
|
INTERIM (Sek. 2) |
Nelson Justin Adeh |
019-5846520 |
DKP 11 Saturday (9am-12pm) |
9 |
EK00203 |
Pengurusan Organisasi Pelajar |
Mohd Nazier Mat |
012-8399797 |
Bilik Kuliah, Dewan Canselor Saturday (9am-12pm) |
10 |
EK00303 |
Kepimpinan & Motivasi (Baktisiswa) |
Dr. Colonius Atang |
019-4446796 |
DKP 12 Saturday (9am-12pm) |
11 |
EK00403 |
Pengurusan Masjid dan Jenazah |
Ust. Razali Saibin |
013-5430833 |
Masjid UMS Saturday (9am-12pm) |
Business, Agrotech & Technology Component |
|||||
No. |
Code |
Course |
Trainer |
Phone No. |
Detail |
12 |
EB00203 |
Projek Sains Makanan |
PM Dr. Hasmadi Mamat |
016-2629496 |
Bilik Seminar,(FSMP) Saturday (9am-12pm) |
13 |
EB00403 |
Penyelenggaran Komputer & Rangkaian |
Lorita Angeline |
016-2221901 |
DKP 28 Saturday (9am-12pm) |
Uniform and Rescue Unit Component |
|||||
Bil |
Kod |
Kursus |
Jurulatih |
No. Telefon |
Catatan |
14 |
ED10201 |
PALAPES DARAT II |
Kapt Nik Mohamad Rukmal Hakim bin Rokman |
017-2148828 |
Markas PALAPES (8am-6pm) |
15 |
ED20401 |
PALAPES DARAT IV |
Sjn Effandi bin Jacob |
|
|
16 |
ED30601 |
PALAPES DARAT VI |
Sjn Affandy Bin abdulah @ Sumil |
|
|
17 |
EL10201 |
PALAPES LAUT II |
Lt.Mohd Fauzi bin Ahamad |
|
DKP 27 |
18 |
EL20401 |
PALAPES LAUT IV |
GI Mohd Bakri bin Muhammad |
|
DKP 27 |
19 |
EL30601 |
PALAPES LAUT VI |
BM Muhamad Riduwan B Marzuki |
019-5998980 |
DKP 26 |
20 |
EU10101 |
PALAPES UDARA II |
Lt. Angelin P Saibon Sambion |
013-8870387 |
DKP 13 |
21 |
EU20301 |
PALAPES UDARA IV |
Kpl U Mohd raul Bin Daud |
|
DKP 14 |
22 |
EU30501 |
PALAPES UDARA VI |
Kpl Asanuddin Bin Moden |
|
DKP 14 |
23 |
EP10201 |
SUKSIS II |
Kpl. Faisal Pani Rahman |
|
Markas SUKSIS (8am-7pm) |
24 |
EP20401 |
SUKSIS IV |
Kpl. Kumaran |
|
|
25 |
EP30601 |
SUKSIS VI |
Kpl Mizan |
011-6261975 |
|
26 |
EV10201 |
SISPA II |
Kapt. (PA) Zulfaituri Ramlee |
019-7741482 (088-220032) |
ODEC (DKP 15) (9am-12pm)
|
27 |
EV20401 |
SISPA IV |
LT (PA) Mohd Firdaus Laugan |
|
ODEC (DKP 16) (9am-12pm) |
28 |
EJ12201 |
UMS SEJATI II (Bomba & Penyelamat) |
PgB Kiniremmy Zikol @ Lupi |
019-8026565 |
DKP 29 |
Jurulatih |
Mohammad Hasbi bin Hajat @ Hajaing |
016-8267691 |
|||
Jurulatih |
Walter Blasius |
|
|||
Demonstrator |
Nadhir nail bin Sarjo |
|
|||
29 |
EJ13201 |
UMS SEJATI II (Paramedik) |
Sarimah Yusof |
013-5421170 |
DKP 25 |
Chin Lee Mei @ Mary Tan |
016-8317311 |
||||
30 |
EJ14201 |
UMS SEJATI II (Kembara) |
Osman Johari |
011-33973877 |
DKP 5 |
Jurulatih |
Mohamad Rizan Gulam Hussien |
016-8040964 |
|||
Demonstrator |
Abu Hanif B. Jinal |
|